Scroll to top

Návrh detských izieb


admin - 4. decembra 2015 - 1 comment

Detská izba je pre dieťa často prvou lekciou estetiky. Ako vyzerá tá u Vás? Rozhodovali ste o nej vy, dali ste si spraviť návrh u architektov alebo priestor na realizáciu dostali práve jej malí obyvatelia?
Tu je ukážka jedného z našich návrhov.

Návrh dvoch detských izieb je súčasťou rekonštrukcie objektu bývalej reštaurácie v Starom Smokovci na bytový priestor. Klienti požadovali do návrhu interiéru zakomponovať priestorovo veľkorysé detské izby s vlastnými kúpeľňami.

Chlapčenská detská izba je navrhnutá v neutrálnych farebných odtieňoch, slúžiť bude školákovi. Spestrenie a zútulnenie izby sa dosiahne použitím farebných doplnkov a textílií.

Dievčenská detská izba je ladená do oranžova, farba sa opakuje na nábytku, tapete a doplnkoch. Ak dievčatko oranžova omrzí, čielka skriniek sa dajú jednoducho zameniť za iné.

Detské izby sú orientované na juh, pôvodné veľké presklenia tak poskytujú množstvo denného svetla a krásny výhľad do doliny. Pod oknom sa nachádza „ležovisko“, ktoré môže slúžiť na príležitostné prenocovanie kamarátok.

Farebne neutrálnu kúpeľňu zútuľňuje drevený nábytok. V kúpeľni je dostatok úložného priestoru.

Dispozícia oboch detských izieb je rovnaká (resp.zrkadlová). V hlavnej časti izieb je zachovaná pôvodná výška stropu (3,6m), v priestore chodby, kúpelne a šatníka, ktoré sú plochou menšie, je strop znížený na zvyčajnú výšku (2,7m).
Kúpeľne, ktoré sa nachádzajú vo vnútri dispozície, sú presvetlené cez mliečne sklo z chodby.Pôdorys chlapčenskej detskej izby.Pôdorys dievčenskej detskej izby.

 

1 comment

  1. Martina

    I ložnici bych si takto dokázala představit. Moc se mi líbí ty válendy u oken a nápad s mléčným sklem u koupelen. A celé je to krásné a originální.

Post a Comment